Kvety

Pavónia

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAk máte presvetlený byt, môžete si vysadiť rastlinu, ktorá pochádza z Brazílie. Má rada svetlo, nie však prudké priame letné slnko. V zime by nemala stáť na teplejšom stanovišti ako 15 °C. Má rada vysokú vlhkosť vzduchu, preto by sa mali listy denne postrekovať. Sadí sa do mierne vlhkého substrátu. Počas obdobia rastu by sa malo do zálievky pridať hnojivo. Na jar po odkvitnutí sa rastlina presadí, najlepšie do mierne kyslej pôdy. Pritom sa skrátia výhonky o 1/3 až polovicu.

Rozmnožovanie

Rastlina sa relatívne ľahko rozmnožuje semenami, ťažšie odrezkami. Konce výhonkov sa musia najskôr vložiť do zakoreňovacieho substrátu, pričom teplota pôdy by mala byť od 25-30 °C. V ďalšom období musia byť rastliny na teplom stanovišti a mala by sa zabezpečiť dostatočná vlhkosť vzduchu.

Choroby a škodcovia

Ak stojí rastlina na príliš slnečnom stanovišti, vytvárajú sa na listoch hnedé škvrny, spálené slnkom. Ak je v zime nízka vlhkosť vzduchu, môžu začať opadávať listy a puky. Okrem toho môžu rastlinu ohroziť škodcovia, ako sú štítničky a vlnatky.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Back to top button
Total
0
Share