Parohovec
Táto rastlina sa môže pestovať v črepníku i na kôre alebo korku. Je vhodná i do závesných črepníkov, kde vytvára previs. Listy sú dlhé 60-80 cm. Na vnútorných listoch sú spóry, ktoré sú viditeľné ako hnedý povlak na spodnej strane. Tieto sa starajú o rozmnožovanie rastliny. V izbe je veľmi dekoratívny, ak sa ťahá po mriežke.
Stanovište
Rastlina neznáša slnko – rastie dobre v polotieni či tieni. Ideálna celoročná teplota je 20 °C. V zime je lepšie 16-18 °C. Na báze rastliny sa tvoria ako bočné výhonky odnože. Pri presádzaní, keď už majú korene, ich treba opatrne odobrať a vysadiť do črepníka s čistou rašelinou. Dobre sa polejú a zakryjú fóliou na niekoľko dní. Rastlina sa môže rozmnožovať i výsevom. Najvhodnejší čas je september až december. Spóry sa opatrne zoberú zo spodnej strany listov a vysejú do čistej a vlhkej rašelinovej drviny. Prikryjú sa tenkou vrstvou piesku. Celá nádoba sa prikryje skleným krytom a postaví na tmavé miesto, kde sa zabezpečí teplota asi 25 °C. Semenáčiky sa viackrát presádzajú, až vtedy, keď vymenia listy, môžu sa vysadiť do konečného črepníka. Parohovec rastie dobre v hlinenom črepníku, ktorý by mal mať dobrý odvod vody. Sadí sa do čistej rašelinovej drviny. Ak ho sadíte na kôru alebo korok, obalia sa korene do rašelinníka. Takto pripravená rastlina sa uviaže na vetvičku alebo na kúsok kôry. Rastlina má rada vlhký vzduch, v žiadnom prípade však postrekovanie. Ponorte 1x týždenne koreňové baly do vody a 1x mesačne pridajte do zálievky hnojivo. V zime ponorte rastlinu každých 10 dní. Presádza sa každé tri roky.
Štítničky na rastline môžete odstrániť vatičkou, namočenou v alkohole. Zvädnuté listy znamenajú nedostatočnú zálievku. Veľa vody spôsobuje hnitie a opadávanie listov. Rozhodne sa nesmú sprchovať listy.