V kvetinárstvach a záhradníckych podnikoch občas môžeme vidieť peknú rastlinu s priamou stonkou a perovitými, na rube striebristými listami, pripomínajúcimi papraď. Dokonca aj niektorí záhradníci, ktorí túto rastlinu nepoznajú, sú spočiatku presvedčení, že patrí medzi paprade, je to však len zdanie. Grevilea mohutná (Grevillea robusta) je austrálsky strom z čeľade proteovitých (Proteaceae). Rastliny z tejto čeľade sa v prírode vyskytujú len na južnej pologuli, v Afrike výnimočne na sever od rovníka. Grevilea mohutná v prírode dorastá do výšky až 50 metrov pri priemere kmeňa 2 m. V trópoch a subtrópoch sa občas pestuje ako drevársky významná a medonosná drevina, prípadne na tienenie čajovníkových plantáží. Môžeme sa s ňou stretnúť aj v parkoch južnej a západnej Európy, čiže v oblastiach s veľmi miernou zimou. Staršie stromy sú veľmi ozdobné nielen olistením a celkovým vzhľadom, ale aj peknými a zaujímavými kvetmi so žltou korunou a červenými tyčinkami. Kvety sú sústredené do jednostranných súkvetí, ale keďže rastú vo väčšej výške, je veľmi ťažké dostať sa k nim. Listy mladých rastlín dosahujú 30-50 cm, na starších stromoch 20 cm.

Grevilea sa pomerne ľahko pestuje zo semien. Najlepšie je vysiať ich do čistej rašeliny, aby sme predišli padaniu klíčnych rastlín a keď stonky semenáčikov začínajú drevnatieť, môžeme ich rozsadiť. Ako substrát na pestovanie postačí obyčajná zemina z krtincov, zmiešaná s kompostom. Väčšie rastliny treba občas prihnojiť. Semenáčiky v prvom roku môžu dosiahnuť výšku 30-40 cm a v nasledujúcom roku až 1,5 m. Rozkonárujú sa aj mladé rastliny, ale rezom sa to príliš ovplyvniť nedá.

Tento druh je citlivý na premokrenie koreňov, ale aj na prílišné sucho a ako väčšina austrálskych drevín vyžaduje priame slnko alebo aspoň polotieň. Znáša slabšie mrazíky, vyzreté listy do –3 °C, vyzreté drevo krátkodobo okolo –5 °C, ale na pestovanie v záhrade to nestačí, aj keď iste by stálo zato pokúsiť sa prezimovať tento druh pod lístím aspoň v krovitej forme, tak ako figovník. Rastline občas škodia húsenice motýľov, ktoré vyžerú pletivo listov a nechajú len žilnatinu.

Grevilea mohutná je krásna rastlina, vhodná do väčších hál, zimných záhrad a skleníkov a napriek exotickému vzhľadu sa jej pestovania netreba báť.